AKTUALNOŚCI

Zagraj z dziećmi w edukacyjne gry fabularnePrzygotowaliśmy dla dzieci fabularne gry edukacyjne, które można rozegrać w szkole, w domu, a nawet w terenie.

To idealny materiał dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą rozwijać umiejętności językowe najmłodszych. W czasie rozgrywki uczestnicy utrwalają alfabet, podstawy gramatyki, rozszerzają słownictwo, rozwijają kreatywność językową i uczą się zasad gramatyki.

Poznaj fabułę i zadania

„Poszukiwacze Języka Polskiego” zabierają dzieci w magiczną podróż po Krainie Liter i Słów. W tej krainie mieszkańcy posługują się różnymi formami języka polskiego, ale zła czarownica Zgubka rzuciła zaklęcie, przez które mieszkańcy zaczęli zapominać słowa i zasady gramatyki. Dzieci stają się Poszukiwaczami, których zadaniem jest ocalenie języka polskiego. Mogą pracować indywidualnie lub wspólnie.

Gra dostępna jest na www.ktotyjestes.pl w dwóch wersjach – dla dzieci do 6 lat i dla tych nieco starszych (7-12). Wystarczy ściągnąć materiały, wydrukować i wciągnąć dzieci w zabawę. Bo przecież naukę i odkrywanie języka polskiego najlepiej przyswaja się poprzez zabawę!

Zachęcamy do pobierania materiałów z zakładki "Materiały".